Rekolekcje kapłańskie

Podstawowe informacje dotyczące rekolekcji kapłańskich prowadzonych przez ks. Krzysztofa Kralkę:

W tym roku Zespół Koordynacyjny ds. Nowej Ewangelizacji we współpracy z Caritas Diecezji Kaliskiej zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne dla kapłanów, które wygłosi  ks. Krzysztof Kralka SAC.

Ks. Krzysztof jest dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, Moderatorem Generalnym Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” (obecnie ponad 6 tysięcy członków w kraju i za granicą) i założycielem zespołu „Razem za Jezusem”, ale również rekolekcjonistą prowadzącym ćwiczenia kapłanom i siostrom zakonnym oraz autorem wielu publikacji ewangelizacyjnych i formacyjnych. Na uwagę zasługują ponadto jego rekolekcje dla młodzieży głoszone w Wielkim Poście w Radio Maryja. Prowadzone przez niego msze, spotkania, modlitwy, a także głoszone kazania gromadzą rzesze ludzi.

 

Szczegóły organizacyjne:

1. Miejsce Rekolekcji: Ośrodek Formacyjno – Szkoleniowy Caritas  PASCHA w Przedborowie, Przedborów 1a

2. Termin: 17 – 20 września 2018 r.

3. Zajęcia rekolekcyjne rozpoczną się 17 września o g. 20.00 (recepcja czynna od 18.00), a zakończą 20 września o g. 13.00. 

4. Koszt udziału w rekolekcjach wynosi 400 zł – pokój jednoosobowy lub 300 zł    – pokój dwuosobowy. 

5. Ze względu na ograniczoną ilość noclegów w ośrodku, prosimy nie zwlekać z zapisami – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

6. Dynamika rekolekcji wymaga obecności na wszystkich zajęciach.

7. Na rekolekcje zabieramy albę i białą stułę, Biblię, notatnik i długopis.

8. Jeśli księża potrzebują zaświadczenie o odbytych rekolekcjach w celu przedłożenia w szkole, prosimy zgłosić ten fakt podczas zapisu na rekolekcje.

9. Kapłani, którzy chcą wziąć udział w rekolekcjach, mogą dokonać zapisu mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 514-709-705.

 

O Zespole

Ks. Biskup Edward Janiak, ordynariusz kaliski dnia 18 kwietnia 2013 r. wydał dekret (L.dz. 351/2013) ustanawiający Zespół Koordynacyjny ds. Nowej Ewangelizacji w Diecezji Kaliskiej. Decyzja ta jest wyrazem troski Kościoła o rozwój dzieła Dobrej Nowiny oraz owocem Roku Wiary.

©2019 Zespół Koordynacyjny ds. Nowej Ewangelizacji w Diecezji Kaliskiej

Search